GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Szkoła w Goleszach Dużych otwarta po remoncie – ZDJĘCIA

Szkoła w Goleszach Dużych oficjalnie została otwarta po wielomiesięcznym remoncie. W piątkowych uroczystościach brali udział włodarze gminy, powiatu oraz parlamentarzyści regionu, ale przede wszystkim rodzice i uczniowie podstawówki w Goleszach Dużych. W szkole podstawowej i przedszkolu, naukę pobiera łącznie 75 dzieci.

Budynek został gruntownie wyremontowany. Zmodernizowano także salę gimnastyczną. – To dla nas ogromna radość. W tej chwili jest to najnowocześniejsza szkoła w całej gminie. Chociaż przypomnę, że w Proszeniu także niedawno obchodziliśmy podobną uroczystość. To wszystko tutaj robi ogromne wrażenie, ponieważ udało nam się zmodernizować szkołę od A do Z. Pozostawiając jedynie mury, odnowiliśmy dosłownie wszystko. Mamy tutaj nowoczesne ogrzewanie i energooszczędne instalacje elektryczne. Ponadto termomodernizacji poddano budynek sali gimnastycznej – wymienia jednym tchem Andrzej Jaros, burmistrz gminy Wolbórz. -Placówka jest dumą gminy, ale to nie koniec inwestycji, bowiem niedługo będziemy remontować szkołę w Wolborzu, a w szkole podstawowej w Komornikach, prace idą pełną parą. Chcemy bowiem w najbliższych latach zamknąć temat remontu szkół gminnych – dodał.

Inwestycja kosztowała niemal 6 milionów złotych. – Z budżetu gminy przeznaczyliśmy na ten cel 2 miliony złotych, kolejny milion otrzymaliśmy z rezerwy budżetowej premiera, 1,5 miliona otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Społecznych, z kolei z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska pożyczyliśmy na preferencyjnych warunkach około miliona złotych – wymienia burmistrz Jaros.

Rządowego wsparcia nie udałoby się pozyskać, gdyby nie pomoc posła Grzegorza Lorka. – Kiedy widzę koniec remontu, to po prostu czuję radość. Miejscowość wzbogaciła się o bardzo ładną placówkę. To bardzo piękna nowoczesna szkoła. Nie mamy się czego wstydzić jako polska wieś. Gmina Wolbórz zyskała placówkę, która będzie na długie lata służyć bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami, które będą dawały dzieciom niesamowitą frajdę z uczenia. Mamy bardzo dobrego burmistrza w znakomitej gminie, i to wszystko razem dało owoce – powiedział poseł Lorek.

Szkołę odwiedziła dzisiaj także posłanka Małgorzata Janowska, która nie szczędziła słów pochwały. – To przepiękna szkoła. Klasy odremontowane naprawdę z klasą. Samorządy które planują modernizację czy budowę szkół, powinny tu przyjeżdżać by się uczyć – powiedziała z dumą posłanka Janowska.

A jak szkołę oceniają sami uczniowie? Posłuchajmy:

O podniebienia wszystkich zadbały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Golesz Dużych, które przygotowały fantastyczny poczęstunek. Były roladki drobiowe w sosie kurkowym, polędwiczki wieprzowe w warzywach a także łosoś w sosie śmietanowym. Ponadto, można było spróbować nagrodzonej podczas jarmarku wielkanocnego zupy chrzanowej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
Krystyna
21 kwietnia, 2023 21:19

Najciekawsze są wypowiedzi dzieci. Szkoda, że nikt nie spytał o wrażenia nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, lokalnych przedstawicieli tj. sołtys. To są ludzie dzięki którym ta szkoła istnieje.

Mama
Mama
23 maja, 2023 13:17

Czytam ten artykuł kolejny raz, po dłuższej przerwie. Dzieci tam jest zdecydowanie więcej niż 75. (Może 175?)

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!