GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Szkoła w Bujnach z nowoczesną strzelnicą. Powiat na jej budowę przekazał pół miliona złotych

Zespół Szkół CKZ im. W.Witosa w Bujnach ma nowoczesną 25-metrową strzelnicę pneumatyczną typu zamkniętego. To pierwszy taki obiekt na terenie powiatu piotrkowskiego.

W szkolnej strzelnicy w Bujnach będą organizowane szkolenia dla uczniów klas mundurowych, ponadto obiekt zostanie udostępniony lokalnej społeczności i organizacjom pozarządowym chcącym doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Cieszę się, że uczniowie szkoły w Bujnach od dziś mogą doskonalić umiejętności strzeleckie na tym obiekcie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Strzelnica pneumatyczna to ogromny atut przy wyborze przyszłego kształcenia młodego człowieka. Przypomnę, że takiego miejsca nie ma żadna szkoła na terenie miasta i powiatu. Cieszę się, że samorządowi powiatowemu udało się pozyskać środki zewnętrzne na budowę strzelnicy – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Wyremontowane i dostosowane do potrzeb edukacyjnych budynek strzelnicy charakteryzuje się odpowiednią nowoczesną infrastrukturą, spełniającą wszelkie zasady bezpieczeństwa. Przeznaczony jest do prowadzenia strzelań szkoleniowych, sportowych i rekreacyjnych oraz treningów. – Strzelnica pneumatyczna umożliwia strzelanie pięciu osobom jednocześni na kilku dystansach wynoszących 10 ,15, 20 i 25 m. Strzelnica przeznaczona jest do prowadzenia strzelań z pistoletów oraz karabinków pneumatycznych o kalibrze 4,5 mm – mówi dyrektorka placówki Mirosława Kaczmarek-Michalak.

Obiekt wyposażony został między innymi w kulkochwyt oraz tarczociągi, które umożliwiają zmianę odległości zatrzymania tarczy.

Strzelnica powstała dzięki pozyskaniu przez samorząd powiatu piotrkowskiego środków zewnętrznych z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 300 tys. zł. Dodatkowo, starostwo przekazało ponad pół miliona złotych. Koszt całkowity inwestycji wyniósł 856 tys. zł.

Podczas oficjalnego otwarcia obiektu oprócz starosty Piotra Wojtysiaka i dyrektor placówki Mirosławy Kaczmarek-Michalak, był przewodniczącym RP Bernard Matyszewski, wicestarosta Dariuszem Magacz, wiceprzewodniczący RM Michał Szymański oraz radni, a także licznie zgromadzeni uczniowie szkoły.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!