Wydarzenia

Szkoła w Bujnach podpisała porozumienie z WOT

Porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bunach a 9. Łódzką Brygadą Obrony Terytorialnej, podpisano dziś (15.11) w siedzibie placówki.

– Ponieważ bardzo zależy nam na tym aby do 9 Brygady trafiali ludzie o wysokim morale, utworzyliśmy kampanię ze szkołami średnimi, po by namawiać młodych ludzi by wzmacniali struktury Wojska Polskiego, a co za tym idzie, by myśleć o patriotyzmie w nieco inny sposób i my chcemy im to przekazać. Przy okazji sprawdzamy kondycję fizyczną i przygotowanie do wsparcia we własnym środowisku. Jesteśmy otwarci na wspieranie lokalnych środowisk, i wiemy, że przy współpracy ze szkołami będziemy to realizować tutaj w Bujnach – powiedział w rozmowie z nami ppłk. Marcin Siudziński zastępca dowódcy 9. BOT.

Szkoła w Bujnach ma już podpisane porozumienie dotyczące klas policyjnych. Dla klasy wojskowej to pierwszy taki dokument. – To dla nas ogromny sukces. Takie porozumienie daje nam wyższą jakość kształcenia w klasie wojskowej, o co zawsze zabiegaliśmy. Zajęcia zapewne będą bardziej atrakcyjne, a my częściej będziemy spotykać się z 9. Brygadą. To szkoła od dawna zabiegała o współpracę, wreszcie się udało i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni – powiedziała p.o. dyrektora szkoły Dorota Strzemieczna.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!