Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sześciu nowych funkcjonariuszy w piotrkowskiej policji

Kilka dni temu, 74 osoby po pozytywnym zaliczeniu wszystkich procesów rekrutacji zostały wcielone do służby w policji w województwie łódzkim. Sześcioro z nowo przyjętych swoją służbę rozpocznie w piotrkowskiej jednostce. Po pozytywnym zakończeniu procedury rekrutacyjnej przed nimi ślubowanie oraz kurs podstawowy, a następnie okres adaptacji. Nowo przyjętym funkcjonariuszom życzymy wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – insp. Krzysztof Dąbrowski spotkał się z nowo przyjętymi funkcjonariuszami. To sześcioro nowych policjantów, którzy spośród 74 nowych adeptów sztuki policyjnej, zostali przydzieleni do służby w piotrkowskiej jednostce. Wśród nich jest pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Nowi mundurowi, już wkrótce złożą ślubowanie i rozpoczną kurs podstawowy. Po jego zakończeniu czeka ich adaptacja, a kolejnym etapem jest dalszy ciąg kursu podstawowego pod okiem przełożonych.

Przypomnijmy, że procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!