Piłka ręcznaSport

Szczypiornistki przegrały w Lubinie

Nie było niespodzianki w Lubinie. Metraco Zagłębie pewnie pokonało Piotrcovię 38:25 (17:10) w niedzielnym spotkaniu 19. kolejki sezonu zasadniczego żeńskiej PGNiG Superligi. Już do przerwy gospodynie prowadziły różnicą siedmiu bramek.

Po kwadransie meczu faworyt prowadził 9:7 i można było mieć nadzieję na to, że wynik spotkania długo będzie niewiadomą. Piotrcovia grała bowiem nieźle i w niczym nie ustępowała wyżej notowanemu zespołowi. Następnych siedem bramek rzuciły jednak lubinianki i tak naprawdę emocje się skończyły.

Po przerwie Metraco Zagłębie rzuciło cztery gole z rzędu i w 34. minucie prowadziło 21:10. Później gra się nieco wyrównała. Pierwsze dwie bramki w barwach Piotrcovii rzuciła Kinga Gutkowska. A dwa ostatnie trafienia w meczu zanotowała zaś Vladislava Belmas.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia 38:25 (17:10).

MKS Piotrcovia: Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Klonowska 2, Senderkiewicz 4, Zaleśny 3, Wasilewska 2, Ciura 2, Gutkowska 2, Cygan 1, Ivanović 1, Belmas 2, Despodovska 3, Gajewska 1, Małecka 2. Rzuty karne: 0/1
Kary: 8 min (Despodovska – 4 min., Małecka – 4 min.)

W najbliższą niedzielę (3 marca), o 18:00, nasz zespół podejmie KPR Jelenia Góra. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców na ten mecz.