Artykuły SponsorowanePiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

System Szybkiego Reagowania REAKTO- rewolucyjna usługa ochrony dronowej wkrótce dostępna w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski ma okazję stać się areną jednego z najbardziej spektakularnych technologicznych wyczynów w Polsce – wprowadzenia pierwszej usługi ochrony dronowej, Systemu Szybkiego Reagowania. Ta rewelacyjna inicjatywa jest dziełem polskiej spółki technologicznej REAKTO, a wdrożenie jej w naszym mieście realizuje innowacyjna firma Dron Patrol. Uruchomienie tej przełomowej usługi planowane jest pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku.

Czym jest System Szybkiego Reagowania? To infrastruktura, na którą składają się bezobsługowe stacje dokujące, hangarujące flotę dronów oraz Centrum Operacji Bezzałogowych, z którego nadzoruje się operacje dronowe. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii bezzałogowych, sztucznej inteligencji i automatyzacji. Dzięki temu drony reagują na każdy sygnał alarmowy w zaledwie 3 minuty! Dodatkowo, wyposażone w akcesoria taktyczne takie jak zaawansowana kamera z funkcją termowizji, głośnik kierunkowy i stroboskop, zweryfikują fałszywy alarm, odstraszą potencjalnego intruza lub pomogą policji w jego ujęciu oraz nagrają przeprowadzoną interwencję.

Co więcej, drony REAKTO mają znacznie szersze zastosowanie – od inspekcji stanu i zabrudzeń paneli fotowoltaicznych, przez pomiary termoizolacji budynków, po analitykę BHP. Są dostosowane do potrzeb każdego – od indywidualnych klientów po duże przedsiębiorstwa i instytucje publiczne.

Nadzór nad wszystkimi operacjami dronowymi, wykonywanymi zarówno w naszym mieście, jak również docelowo na terenie całego kraju, będzie realizowany z pierwszego w Europie komercyjnego Centrum Operacji Bezzałogowych. To umożliwia pełne zdalne zarządzanie usługą pod okiem wyspecjalizowanej kadry pilotów.

Debiut Systemu Szybkiego Reagowania REAKTO w Piotrkowie Trybunalskim to historyczny moment dla całego sektora ochrony w Polsce, który otwiera nowy rozdział w dziedzinie bezpieczeństwa, pokazując, jak daleko możemy sięgnąć dzięki technologii w zabezpieczaniu naszych domów, firm i instytucji publicznych, w dobie rosnących kosztów ochrony fizycznej.

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!