koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sypią się mandaty za łamanie zakazu zgromadzeń. Są tez wnioski do sądu

Piotrkowscy policjanci kontrolują respektowanie przez mieszkańców miasta i powiatu ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii koronawirusa. Miniona doba pokazała, że nie wszyscy traktują obostrzenia poważnie. Nieodpowiedzialne zachowania zakończyły się mandatami. W trzech przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu.

2 kwietnia 2020 roku w godzinach wieczornych piotrkowscy policjanci interweniowali wobec trzech mężczyzn na ulicy Pawlikowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Okazało się, że mężczyźni zgromadzili się w szczycie bloku i nie mieli usprawiedliwienia na swoje zachowanie. Koleżeńskie spotkanie zakończyło się ukaraniem całej trójki mandatami za złamanie zakazu gromadzenia się.

Do sytuacji, w której dwóch mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie na przystanku autobusowym doszło wczoraj wieczorem w Woli Kotkowskiej. Mężczyźni zamierzali napić się wspólnie piwa. Przebywali od siebie w odległości mniejszej niż dwa metry, nie reagowali na policyjne komunikaty o konieczności natychmiastowego zakończenia spotkania. Zostali ukarani mandatami.

Do podobnej interwencji doszło w czwartkowe popołudnie w Niechcicach. Przystanek autobusowy posłużył trzem mężczyznom za miejsce do wspólnego spożywania alkoholu. Pomimo pojawienia się policyjnego patrolu biesiadnicy nie zamierzali opuścić miejsca zgromadzenia. W tym przypadku zostaną sporządzone materiały do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Policjanci apelują by zostać w domu i zachowywać się odpowiedzialnie. Tylko bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym regułom pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

(KMP)

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close