GminyGorzkowiceGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Święty dotarł także do Grabicy, Gorzkowic i szkoły w Bujnach

W okolicach Mikołajek wiele instytucji organizuje spotkania z tym sympatycznym świętym. Nie inaczej było w gminach Gorzkowice i Grabica. Prezenty otrzymali także uczniowie szkoły ponadpodstawowej w Bujnach.

Gorzkowice

Wtorkowe popołudnie najmłodsi czytelnicy i sympatycy biblioteki w Gorzkowicach spędzili z Mikołajem, Śnieżynką, Elfem i Kubusiem Puchatkiem. Mikołajkowa zabawa odbyła się w Domu Kultury. Na dzieci czekało moc atrakcji: zabawy taneczne, zręcznościowe, plastyczne, konkursy i ciesząca się dużym powodzeniem fotobudka. Na mikołajkowej imprezie gościł również wójt Alojzy Włodarczyk, który przekazał dzieciom słodkie upominki.

Ponadto święty Mikołaj odwiedził dzieci w Samorządowym Klubie Dziecięcym i Samorządowym Klubie Malucha w Gorzkowicach.

Grabica

Najmłodsi mieszkańcy przybyli do Gminnego Centrum Kultury w Grabicy, aby zobaczyć dlaczego w wiosce Elfów zapanowało wielkie poruszenie? Wszyscy, bez wyjątku pieczołowicie przygotowują się do świąt i nikt nie spodziewa się nadciągającego niebezpieczeństwa – bowiem podstępny Czarnoksiężnik próbuje pokrzyżować plany i udaje się do wioski.

Czy Elfom uda się go przechytrzyć i uratować tegoroczne Święta? O tym mogły się przekonać przedszkolaki: z „Akademia Maluszka” w Brzozie, Gminnego Przedszkola i Żłobka im. Misia Uszatka w Grabicy i z Przedszkola „Poziomka”, które przeniosły się w ,,bajkowy świat”, za sprawą świątecznego, interaktywnego przedstawienia ,,Mikołaj w wiosce Elfów”.

Była to wesoła, muzyczna opowieść o sile magii świąt, o przyjaźni i bliskości. Na podsumowanie wydarzenia, zgodnie z mikołajkową tradycją, dzieci otrzymały upominki także od wójta gminy Grabica Krzysztofa Kulińskiego.

Szkoła w Bujnach

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!