Wydarzenia

Święto piotrkowskiej policji… w Bełchatowie

Rok 2019 to szczególny czas w historii polskiej Policji Państwowej. To właśnie w tym roku funkcjonariusze obchodzą 100. rocznicę powołania formacji. Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy 14 lipca 2019 roku w Bełchatowie odbędą się międzypowiatowe obchody Święta Policji. Wezmą w nich udział policjanci z pięciu powiatów garnizonu łódzkiego. Oprócz bełchatowskich funkcjonariuszy będą policjanci z powiatu piotrkowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego.

Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie – insp. Karol Mielczarek, Starosta Bełchatowski – Dorota Pędziwiatr oraz Prezydent Miasta Bełchatowa – Mariola Czechowska zapraszają mieszkańców powiatu bełchatowskiego oraz powiatów towarzyszących na uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, które odbędą się 14 lipca 2019 roku o godz. 13:15 w Bełchatowie na Placu Narutowicza.

Uroczysty apel poprzedzi Msza Św. o godz. 12:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2, po zakończeniu której odbędzie się przemarsz na Plac Narutowicza. Uroczystość rozpocznie się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – insp. Andrzejowi Łapińskiemu, po czym nastąpi podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproszonych gości przywita Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie – insp. Karol Mielczarek. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wszyscy funkcjonariusze odbiorą z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi – insp. Andrzeja Łapińskiego. Uroczystość zakończy defilada policjantów. Następnie policjanci zapraszają na profilaktyczny piknik rodzinny. Podczas wydarzenia dostępna będzie również wystawa poświęcona 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zorganizowana w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!