GminyWażne wiadomościWola KrzysztoporskaWydarzenia

Świadek uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

Prawidłowa reakcja mieszkanki powiatu pozwoliła wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę. 24-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Przejeżdżająca przez Wygodę w gminie Wola Krzysztoporska, mieszkanka powiatu zauważyła kierującego fordem mondeo, który nie trzymał toru jazdy. Wykonywał niebezpieczne manewry co wzbudziło w kobiecie obawę, że kierowca osobówki może być nietrzeźwy.

– Kobieta nie wahając się zajechała kierowcy drogę, udaremniając mu dalszą jazdę i zadzwoniła na numer alarmowy. Policjanci natychmiast dotarli na miejsce i potwierdzili przypuszczenia świadka. 24-latek był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna. Dzięki szybkiej reakcji świadka na zagrożenie jakie stwarzał dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego pijany kierowca, tym razem nie doszło do tragedii. Dziękujemy za postawę godną naśladowania. – mówi Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Przypominamy, że ujęcie obywatelskie wynika z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi o tym, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji.

– Nie bójmy się zareagować widząc, że nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę. Jeden telefon może zapobiec nieodwracalnemu w skutkach zdarzeniu drogowemu. Brak reakcji jest przyzwoleniem na zachowanie niezgodne z prawem. – dodaje D.Mościńska.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!