SulejówWydarzenia

Sulejów: zajęcia w MOK na półmetku

Dzieci, które na czas odpoczynku od szkoły, wybrały Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie, na pewno nie mogą narzekać na nudę. Organizatorzy przygotowali, jak co roku, szereg atrakcji: zabaw, warsztatów oraz wycieczek.

Wakacyjne spotkania w MOK-u trwają od początku lipca. Dzieci oprócz zabaw integracyjnych, zajęć plastycznych, gier sportowych oraz zręcznościowych, oglądały edukacyjne przedstawienie pt.: „Skrzat Titelitury”. Ponadto brały udział w warsztatach z pierwszej pomocy. Dodatkową atrakcją w dniu „nauki ratowania życia”, była inscenizowana akcja strażacka, z wyciąganiem poszkodowanego z zakleszczonego samochodu oraz rozcinaniem wraku. Podziękowania należą się Ochotniczej Straży Pożarnej z Sulejowa oraz składnicy złomu z Wolborza.  Spotkanie z ratownikiem medycznym, jak również warsztaty z tworzenia świec żelowych, odbyły się dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach projektu „Bezpieczne i kreatywne wakacje”. Cykl warsztatów odbywa się również w świetlicach wiejskich w Kole oraz w Białej. Przed nami jeszcze kolejne nowatorskie zajęcia obrazów malowanych nitką, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca.

Ponadto dzieci brały jak dotąd udział w dwóch wycieczkach: do Przedborskiego Parku Krajobrazowego oraz do Ogrodu Botanicznego (przy współpracy z Łódzkim Domem Kultury w ramach „Kolorowej Lokomotywy”). Do sulejowskiego MOK-u zawitał również starszy strażnik leśny Rafał Taranowski z Nadleśnictwa Piotrków, który przedstawił dzieciom szereg ciekawostek ze swojej pracy.

Właśnie rozpoczął się tydzień patriotyczny w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek dzieci przygotowały historyczne scenki tematyczne „Historia Polski w pigułce” z własnoręcznie przygotowaną scenografią oraz kostiumami.

2 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!