Wydarzenia

Sulejów, Gorzkowice: Ograniczenia w używaniu wody

Włodarze dwóch gmin z powiatu piotrkowskiego: Sulejowa i Gorzkowic, proszą swoich mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodą z gminnych wodociągów. Burmistrz Sulejowa „kategorycznie” zakazuje podlewania ogródków, wójt Gorzkowic przestrzega przed awariami wodociągu.

Sulejów:

W związku z wysokimi temperaturami wprowadza się z dniem 30.05.2018 r. kategoryczny zakaz podlewania w godzinach 5.00 – 8.00 oraz 17.00 – 22.00 upraw, ogródków, mycia pojazdów z wodociągów na terenie miasta i gminy Sulejów. Zakaz obowiązuje do odwołania. Dodatkowo informujemy, iż zwiększona ilość poboru wody z wodociągu może spowodować pogorszenie ciśnienia dostarczanej wody, a nawet jej brak. Za utrudnienia przepraszamy.

Gorzkowice:

Zwracamy się z prośbą o racjonalne gospodarowanie wodą. Dotyczy to głównie podlewania ogródków przydomowych, działkowych i zieleńców wodą pochodzącą z gminnej sieci wodociągowej. Zbyt intensywne wykorzystywanie wody z tego źródła stwarza realne zagrożenie ze względu na duże spadki ciśnienia w sieci. Taka sytuacja utrudnia pracę służbom ratunkowym i powoduje zagrożenie zdrowia i życia w przypadku pożaru. Zbyt intensywne eksploatowanie gminnej sieci wodociągowej może być powodem przerw w dostawie lub braku wody.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!