KulturaWażne wiadomości

Sukces chóru CANTATE COLECTIVE z Piotrkowa Trybunalskiego!

Piotrkowski chór “Cantate Colective” działający przy parafii św. Jakuba Apostoła, w miniony weekend wywalczył nagrodę “Złotego Pasma” podczas XV Konkursu Kolęd i Pastorałek odbywającego się w Chełmnie.

W miniony weekend w Chełmnie odbył się XV Konkurs Kolęd i Pastorałek, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów chóralnych w Polsce. Jury w składzie: prof. dr hab. Bernard Mendlik, prof. dr hab. Andrzej Ryłko, dr hab. Michał Kozorys i mgr Michał Rajewski, spośród 23 zespołów postanowiło w kategorii „Chóry parafialne” nagrodzić “Złotym pasmem” chór Cantate Colective, który działa przy Bazylice św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim. Zespół otrzymał również nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Chór został przygotowany do konkursu przez Aleksandra Rycerza, który jest jego dyrygentem od 2018 roku.

Jury nie ukrywało, że tegoroczna edycja konkursu była na bardzo wysokim poziomie i o werdykcie często decydowały „muzyczne niuanse”. Tym bardziej cieszy najwyższa nagroda na konkursie o tak wysokim poziomie.

Chór Cantate Colective nie zaprzestaje pracy artystycznej. Najbliższe koncerty chóru odbywać się będą w okresie Świąt Wielkanocnych, na które serdecznie zapraszamy już teraz.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!