GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Strażacy z Wolborza mają nowy wóz bojowy

Strażacy z OSP Wolbórz mają nowy ciężki wóz bojowy. To ponad 300-konny MAN z najpotrzebniejszym wyposażeniem. Zakup samochodu współfinansował wolborski Urząd Miasta.

Samochód do remizy trafił w miniony piątek. Pojazd ma zbiornik na wodę o ładowności 5 tys. litrów, komplet węży i prądownic do gaszenia pożarów, 10-metrową drabinę, aparaty powietrzne dla 4 strażaków, tyle samo laterak i radiostacji. Ponadto na wyposażeniu są piły, torba ratownicza, pachołki, rozpieraki do otwierania zakleszczonych i rozbitych pojazdów a także drobny sprzęt taki jak młoty, klucze czy tzw. hooligan.

Zakup samochodu sfinansował wolborski Urząd Miasta pozyskując na ten cel dotację w wysokości 938.506,99 PLN z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Koszt całkowity pojazdu wyniósł 1.161.539,43 PLN

Nowy samochód obejrzeli Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej. Towarzyszyli im druhowie z OSP na czele ze Stanisłwem Mordaką Komendantem Miejsko-Gminnym ZOSP RP w Wolborzu, którzy omówili i pokazali wyposażenie. Pojazd wyposażony jest w turbopompy, linie szybkiego natarcia, zbiorniki na środki gaśnicze, działko wodno-pianowe, wyciągarki, instalacje zraszaczowe, systemy oświetlenia terenu, nożyce do cięcia prętów, rozpieracze hydrauliczne, aparaty oddechowe, środki łączności i wiele innych. Samochód będzie wykorzystywany w działaniach ratowniczo-gaśniczych na trenie naszej gminy, a tych nie brakuje, szczególnie zdarzeń drogowych na przebiegajacej przez gminę trasie nr 8. 

– Jesteśmy dziś jedną z najlepiej wyposażonych gmin w sprzęt służący ratowaniu zdrowia, życia i mienia naszych mieszkańców. Do tego mamy dobrze wyszkolonych druhów OSP, którzy zawsze są gotowi do służby. – podsumował Andrzej Jaros, Burmistrz Wolborza. Nowy pojazd obejrzały także Izabela Midera Skarbnik Gminy i Elżebieta Bijoch Sekretarz Gminy Wolbórz. 

Dotychczasowy ciężki wóz z OSP w Wolborzu, równie dobrze wyposażony, trafił do druhów z OSP Żarnowica. 

Jednostka OSP w Wolborza, ze względu na swoje położenie często bierze udział w akcjach ratunkowych na drodze S8.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!