koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starostwo przekazało kolejną partię płynów do dezynfekcji, maseczek i kombinezonów

Kolejną partię maseczek, płynów dezynfekujących, jednorazowych rękawiczek i kombinezonów dla strażaków przekazało starostwo powiatowe w Piotrkowie.

– Jako Samorząd Powiatu Piotrkowskiego pracujemy wraz z pracownikami zespołu zarządzania kryzysowego przez całą dobę, aby zabezpieczyć miejsca kwarantanny i mocno wspierać powiatowe służby w ich codziennych obowiązkach, jakie przyszło im wypełniać w tych trudnych czasach, globalnej walki z pandemią koronawirusa. Taką grupę stanowią m.in. funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Dlatego przekazaliśmy na ręce mł.insp. Jacka Rzepkowskiego zastępcy komendanta piotrkowskiej policji i mł. bryg. Jakuba Rytycha – komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, zestawy kombinezonów i maseczek medycznych, niezbędnych funkcjonariuszom do pracy w terenie – informuje starosta Piotr Wojtysiak. – Dodatkowo maseczki te, o ile będzie taka konieczność, zostaną przekazane osobom objętym kwarantanną, po to, aby korzystały z nich, wychodząc z domu, po tym jak zakończy się ich kwarantanna. Z taką inicjatywą wystąpił do mnie poseł na Sejm Grzegorz Lorek i rzeczywiście podzielam tu troskę pana posła. Poprosiłem Komendanta Rzepkowskiego o pomoc policji w tym zakresie. – dodał starosta.

Dziś także kolejna partia maseczek, płynów do dezynfekcji i jednorazowych rękawiczek została dostarczona Grupie Widzialna Ręka, która przypomnijmy pomaga osobom starszym i niesamodzielnym w załatwianiu codziennych spraw.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!