Starosta spotkał się z rolnikami i posłem

Views: 332

Przed czwartkowym spotkaniem rolników z Ministrem Rolnictwa, tych pierwszych przyjął już w poniedziałek (21.01) starosta Piotr Wojtysiak, któremu towarzyszył poseł Grzegorz Lorek. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Kuliński, wójt gminy Grabica. Hodowcy chcieli zapoznać posła z największymi problemami z jakimi muszą się zmagać w codziennej pracy. Rolnicy zwrócili uwagę parlamentarzysty na słabą walkę rządu z ASF, a także na brak decyzji na zmniejszenie importu do Polski mrożonych półtusz z zachodu Europy.

– Zaprosiłem na spotkanie przedstawicieli związków rolniczych, by porozmawiać na temat bieżącej sytuacji w rolnictwie, a także zapoznać posła Grzegorza Lorka z trudnościami w hodowli trzody chlewnej w naszym kraju – powiedział po spotkaniu Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski. – Chciałem poznać główne bolączki rolników z powiatu piotrkowskiego. – powiedział po spotkaniu poseł Grzegorz Lorek.

Spotkanie rolników z ministrem Janem Ardanowskim zaplanowano na czwartek (23.01) na godzinę 14.00.

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Ich to pogrzało. Wolny rynek. Zciagają skąd taniej. Mi nikt nie zablokuje towarów z Chin. Najlepiej dać na pasze załatwić zbyt a rolnik tylko da jeść i kasę będzie brał i po nowego suva.

  2. Ktoś próbuje by lepiej Ci się żyło a Ty cwaniaczysz Tomy najlepiej nie jedz niczego co zdrowe i polskie to pożyjesz tyle na ile służba zdrowia Ci pomoże.

    1. No masz racje polskie świnie to są zdrowe. Od prosiaka do tucznika na antybiotyku i innych proszkach. Nie jestem z miasta. Wiem jak wygląda chów trzody. Samo zdrowie😁