GrabicaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta spotkał się z przedstawicielami Królestwa Danii

Starosta Piotr Wojtysiak spotkał się z Marzeną Dąbrowską-Olewniczak, radcą w zakresie sektora żywności, rolnictwa i rybołówstwa w Ambasadzie Danii w Polsce, oraz Bjarnem Vestem – agrokonsultantem Ambasady Danii w Polsce. Tematem przewodnim spotkania było zacieśnienie bezpośredniej współpracy oraz wymiana doświadczeń w zakresie hodowli trzody chlewnej.

– Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było bardzo obiecujące. Wspólnie z radcą ambasady określiliśmy obszary naszej współpracy w różnych zakresach. Przede wszystkim w zakresie partnerstwa rolniczego pomiędzy naszymi hodowcami i farmerami duńskimi. Omówiliśmy także możliwość współpracy w zakresie wymiany młodzieży, oświaty, współpracy przedsiębiorców, ale także zawarcie partnerstwa pomiędzy samorządem Gminy Grabica, Powiatu Piotrkowskiego oraz gminami Królestwa Danii – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak

Około 90% warchlaków w gospodarstwach prowadzonych w powiecie piotrkowskim to zwierzęta pochodzące z Danii, dlatego nawiązywana będzie współpraca głównie w tej kwestii. Podczas spotkania, przedstawiciele ambasady obejrzeli jedno z gospodarstw w gminie Grabica. Duńczycy są świadomi tego, że jeśli do powiatu piotrkowskiego dotrze wirus ASF, import ich prosiaków do naszego rejonu może drastycznie spaść.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!