GrabicaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta spotkał się z przedstawicielami Królestwa Danii

Starosta Piotr Wojtysiak spotkał się z Marzeną Dąbrowską-Olewniczak, radcą w zakresie sektora żywności, rolnictwa i rybołówstwa w Ambasadzie Danii w Polsce, oraz Bjarnem Vestem – agrokonsultantem Ambasady Danii w Polsce. Tematem przewodnim spotkania było zacieśnienie bezpośredniej współpracy oraz wymiana doświadczeń w zakresie hodowli trzody chlewnej.

– Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było bardzo obiecujące. Wspólnie z radcą ambasady określiliśmy obszary naszej współpracy w różnych zakresach. Przede wszystkim w zakresie partnerstwa rolniczego pomiędzy naszymi hodowcami i farmerami duńskimi. Omówiliśmy także możliwość współpracy w zakresie wymiany młodzieży, oświaty, współpracy przedsiębiorców, ale także zawarcie partnerstwa pomiędzy samorządem Gminy Grabica, Powiatu Piotrkowskiego oraz gminami Królestwa Danii – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak

Około 90% warchlaków w gospodarstwach prowadzonych w powiecie piotrkowskim to zwierzęta pochodzące z Danii, dlatego nawiązywana będzie współpraca głównie w tej kwestii. Podczas spotkania, przedstawiciele ambasady obejrzeli jedno z gospodarstw w gminie Grabica. Duńczycy są świadomi tego, że jeśli do powiatu piotrkowskiego dotrze wirus ASF, import ich prosiaków do naszego rejonu może drastycznie spaść.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close