koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta przekazał maseczki dla obu piotrkowskich szpitali. To jednak nie koniec darów!

Każdy z dwóch piotrkowskich szpitali, otrzymał dziś (25.03) po tysiąc maseczek. Te niezwykle potrzebne w ostatnim czasie produkty medyczne przekazał Powiat Piotrkowski. Co ważne, maseczki są certyfikowane.

Pokaźne pakiety trafiły do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego imienia Kopernika, oraz Powiatowego Centrum Matki i Dziecka. Jednak jak zapowiedział starosta Piotr Wojtysiak, w planach jest zakup specjalistycznych kombinezonów. – Odebraliśmy dziś pierwszą partię maseczek zamówionych dla służby zdrowia i strażaków. W pierwszej kolejności po 1000 sztuk przekazaliśmy szpitalom. Co ważne, są to maseczki medyczne posiadające stosowne certyfikaty – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. – Uważamy, że im szybciej rozdamy je służbom, tym szybciej pracownicy będą zabezpieczeni, a to pozwoli na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa – dodał starosta.

Powiat Piotrkowski zorganizował jeden większy zakup, dzięki czemu pakiety maseczek i środków dezynfekcyjnych otrzymają wszystkie urzędy gmin z terenu powiatu. Co istotne, część gmin współfinansuje zakupy sprzętu. – Referat Zarządzania Kryzysowego z każdej gminy otrzyma swój pakiet kombinezonów specjalistycznych, maseczek i płynów dezynfekcyjnych. Pięć urzędów gmin już dziś odebrało maseczki, reszta otrzyma je najprawdopodobniej w czwartek lub piątek. W trakcie realizacji jest także zakup kombinezonów ochronnych dla PSP i OSP, przyłbic dla służb szpitali, żelu dezynfekcyjnego oraz okularów specjalistycznych – dodał starosta.

Starostwo wraz z gminami, na zakup maseczek i kombinezonów wyda 900 tysięcy złotych. – Bardzo dziękuję władzom gmin które współfinansują z nami po połowie zakup niezbędnego sprzętu. Nie można także zapomnieć o stu tysiącach złotych z budżetu Piotrkowa przekazanych dla PCMD. Łącznie to milion złotych – dodał starosta Piotr Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
25 marca, 2020 18:13

Panie strosto czy instytucje podległe również otrzymają maseczki i rękawiczki do obsługi klienta

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!