Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta przekazał strażakom fantomy, defibrylator i…

Fantomy szkoleniowe, defibrylator treningowy AED oraz osprzęt niezbędny do szkoleń zakupiło piotrkowskie starostwo powiatowe dla strażaków z regionu. Urząd na ten cel wydał 10 tys. zł.

Powiat Piotrkowski nieustannie wspiera zarówno policjantów jak i strażaków. – Dzięki środkom z budżetu powiatu doposażyliśmy jednostkę w sprzęt służący do szkolenia strażaków – ratowników OSP z terenu naszego powiatu.. Za kwotę około 10 tys. zł kupiliśmy cztery fantomy szkoleniowe, defibrylator treningowy AED, torbę medyczną oraz tablet. Dodatkowo jest także osprzęt niezbędny do szkoleń. Jestem przekonany, że sprzęt przekazany na ręce komendanta doskonale spełni swoją rolę. – mówi starosta Piotr Wojtysiak. – Podczas wizyty w komendzie, miałem okazję zobaczyć jak wygląda egzamin z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem zakupionych przez nas fantomów. – dodaje z dumą starosta.

– Jest to sprzęt który w znaczący sposób przyczyni się do rozszerzenia oraz utrwalenia zdobytej wiedzy w zakresie działań medycznych prowadzonych przez strażaków PSP i OSP. Sprzęt już został wykorzystany w czasie egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika dla 80 strażaków ochotników. Dziękuję staroście Piotrowi Wojtysiakowi za wsparcie jakie otrzymaliśmy ze strony władz powiatu. – powiedział st. bryg. Paweł Dela, komendant miejski PSP w Piotrkowie.

Foto: PSP Piotrków


5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: