Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta Piotr Wojtysiak powołany na stanowisko doradcy ministra

W poniedziałek (11.03) Władysław Kosiniak – Kamysz, wicepremier – minister obrony narodowej, powołał Zespół Doradców Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Wśród nich jest także starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

Głównymi celami funkcjonowania zespołu będą: analiza problemów i potrzeb lokalnych społeczności w związku z obecnością jednostek wojskowych, kształtowanie  propozycji wsparcia samorządów objętych aktywnością wojska oraz zbieranie i analiza oczekiwań społecznych dot. bezpieczeństwa, obronności i zarządzania kryzysowego.

Od dziś jestem doradcą Ministra Obrony Narodowej do spraw współpracy z samorządem terytorialnym. Z takimi dobrymi informacjami wracam z Warszawy, gdzie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się posiedzenie Zespołu Społecznych Doradców Samorządowych Ministra Obrony Narodowej. Ministrowi Obrony Narodowej Władysławowi Kosiniakowi – Kamyszowi bardzo dziękuję za okazane zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnego zadania – napisał starosta w mediach społecznościowych

W skład zespołu oprócz starosty Piotra Wojtysiaka wchodzą m. in. przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz jednostek pomocniczych z terenów, na których znajdują się jednostki wojskowe. Współpraca MON z samorządem to efekt działań  kierownictwa resortu, które dostrzega istotną rolę jednostek lokalnych samorządów w kształtowaniu i budowaniu kompleksowego systemu bezpieczeństwa państwa. To ważny krok w stronę umacniania bezpieczeństwa i obronności Polski – również na poziomie lokalnym.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!