Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Starosta Piotr Wojtysiak decyduje się na start w wyborach parlamentarnych

Starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak zdecydował się na start w wyborach do Sejmu. Nie jest zaskoczeniem, że polityk znajduje się na liście Trzeciej Drogi. Zajmuje czwartą pozycję, a zgłoszony został przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

Piotr Wojtysiak jest związany z samorządem piotrkowskim od ponad 20 lat. Pracę w starostwie zaczynał w 2002 roku od najniższego szczebla administracji, czyli młodszego referenta, by po 16 latach pracy w urzędzie, objąć funkcję starosty. W 2016 roku uzyskał tytuł doktora nauk o zdrowiu.

– Praca w samorządzie nauczyła mnie przede wszystkim jednego: współpraca z ludźmi oraz codzienna praca dla lokalnej społeczności to podstawy sprawnego i dobrze funkcjonującego samorządu. To on jest naszą małą Ojczyzną. Tym samym jest najbliżej ludzkich potrzeb i spraw – mówi w rozmowie z nami Piotr Wojtysiak. – Samorząd terytorialny, osłabiany od dłuższego czasu przez władzę centralną w wymiarze finansowym i prawnym, jest dziś w punkcie zwrotnym. To zła i niebezpieczna droga, dlatego jako poseł Rzeczypospolitej Polskiej będę w Sejmie zabiegał o zwiększenie znaczenia samorządu w procesie podejmowania decyzji, czyli de facto o przywrócenia w pełni jego autonomicznego charakteru. Trzecia Droga to gwarancja bezpiecznego samorządu i bezpieczeństwa jego mieszkańców – dodaje.

Piotr Wojtysiak na liście Trzeciej Drogi zajmuje 4 pozycję. Listę otwierać będzie poseł Dariusz Klimczak.

3 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!