Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

”Stara” Łódzka coraz bliżej połączenia z rondem Solidarności

Dobiegają końca prace przy połączeniu ulicy Łódzkiej z rondem „Solidarności”. Na powstającym łączniku wylano już pierwszą warstwę masy bitumicznej. Połączenie tzw. „starej” Łódzkiej z rondem Solidarności to bardzo ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego w centrum miasta – informuje magistrat.

Wielu kierowcom pozwoli to na ominięcie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Wojska Polskiego i dojazd bezpośrednio do ulic Łódzkiej i Wysokiej.
– Po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego, od wiaduktu kolejowego do ul. Polnej, przez ul. Łódzką będziemy mogli poprowadzić objazd podczas wykonywania drugiego etapu modernizacji Wojska Polskiego, od ul. Polnej do al. Armii Krajowej – wyjaśnia wiceprezydent Adam Karzewnik.

Zdecydowana część robót przy ul. Łódzkiej już za nami. Drogowcy wykonali korytowanie, ułożyli podbudowę oraz chodnik, a we wtorek wylano pierwszą warstwę masy bitumicznej. W najbliższych dniach zaplanowano jeszcze m.in. regulację armatury oraz wylanie ostatniej warstwy masy. Inwestycja ma się zakończyć do połowy maja.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x