Stanowisko GOPS w Aleksandrowie

Views: 648

Zgodnie z prawem prasowym, prezentujemy przesłane nam stanowisko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Aleksandrowie w sprawie informacji zawartych w artykule red. Moniki Włudarskiej z dn. 7 grudnia br., pt. „Zwarzony temat”.

Pisownia oryginalna:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie współpracuje z różnymi podmiotami, które działają na rzecz pomocy ludziom, również w zakresie pomocy rzeczowej. Na terenie gminy Aleksandrów zostało zrealizowanych wiele tego typu przedsięwzięć, wiele jest w trakcie realizacji. W ostatnim okresie, z uwagi na szczególny czas przedświąteczny, kolportowane są produkty spożywcze. Podczas tych akcji dokładana jest szczególna staranność mająca na celu weryfikację terminów przydatności do spożycia poszczególnych produktów. W dniu 4 grudnia br. wśród mieszkańców kolportowane były produkty należące do nabiałów (jogurty) z różnymi terminami ważności. Były tam również jogurty z terminem ważności do spożycia, który upływał z dniem 4 grudnia br. Użyta w nagłówku artykułu informacja Kilka dni temu mieszkańcy kilku wsi gminy Aleksandrów zostali obdarowani przez tamtejszy urząd przeterminowanymi jogurtami jest nieprawdziwa. Kolportowane produkty posiadały aktualny termin ważności do spożycia, który był również dłuższy. Produkty kolportowane były w tym dniu – tj. 4 grudnia do godziny 15.30. Zainteresowani mieszkańcy mogli odebrać produkty w tym dniu, m.in. u sołtysów. To do mieszkańców należała decyzja o skorzystaniu z tej formy pomocy. Sołtysi zostali poproszeni o współpracę przy tej akcji, z uwagi na duże ilości kolportowanego nabiału.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Aleksandrowie będzie prowadził działania związane z pomocą rzeczową dla mieszkańców, ponieważ spotyka się to z ich akceptacją i spełnia oczekiwania społeczne”.

Kierownik GOPS w Aleksandrowie

Dorota Śpiewak

 

Komentarzy: 12

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. W przyszłości pracownicy GOPS niech pomyślą trochę nad przypuszczalnym terminem faktycznego skonsumowania w/w jogurtów i biorą od firm takie produkty, jakie mają szanse mieszkańcy zjeść ze smakiem przynajmniej na najbliższe śniadanie, kiedy jeszcze nie będą przeterminowane.

  2. …zainteresowani mieszkańcy mogli odebrać produkty u sołtysów….,pytam kierownik GOPS ,którzy mieszkańcy i sołtysi ,chyba ,.ze sołtysi sami rozdysponowali wśród tzw.swoich ,po drugie czy wcześniej była taka podana informacja bo jak pisze pani kierownik to były duże ilości kolportowanego nabiału,a po trzecie to myślę,że tym mieszkańcom co naprawdę się należy to nie otrzymają, po czwarte sołtysi to przejdą po wioskach i zbiorą opłatę za śmieci i podatek rolny bo mają prowizję,a przede wszystkim to czekają na sesję bo czysty grosz bez podatku…

  3. GOPS w Aleksandrowie będzie prowadził działania związane z pomocą rzeczową dla mieszkańców- pytam kierownik dla których mieszkańców?niech pani przemyśli ;wiele sytuacji z jakimi pani się spotkała ,a nie pomogła za wszystko kiedyś przyjdzie nam zapłacić ;dobro wraca ,a tym bardziej nie daje ze swojej kieszeni

  4. Panie i Panowie Sołtysi to bardzo proszę powiedzieć mieszkańcom swoich wiosek ,gdzie macie te jogurty jeżeli żeście ich nie rozdali–a utylizacja kosztuje i kto będzie za to płacił?