SportWydarzenia

Srebrny medal Maksymiliana Danielaka na Litwie!

Spory sukces osiągnął Maksymilian Danielak na rozgrywanym od piątku w Wilnie międzynarodowym turnieju RSL Lithuanian U17 International. Zawodnik Ruchu Piotrków Trybunalski, od tego roku szkolnego uczący się i trenujący w OSSM Szkole Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku, zdobył srebrny medal w grze podwójnej w parze z Tomaszem Buzą.

Aktualni wicemistrzowie Polski U15 w półfinale pokonali francuską parę Yohan Osvald / Arthur Wakhevitsch 21:16, 23:21. W finale musieli niestety uznać wyższość innych reprezentantów Francji,  Matteo Justel / Baptiste Labarthe, 14:21, 14:21. Bardzo dobry występ Danielak zaliczył również w grze pojedynczej, gdzie w pojedynku o ćwierćfinał pokonał Rosjanina Dmitrija Lanina 21:11, 21:10, znajdując się tym samym wśród ośmiu najlepszych singlistów turnieju. Srebro to – po siedmiu medalach mistrzostw Polski – jest pierwszym medalem naszego młodego zawodnika na międzynarodowej imprezie.