AleksandrówGminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Sprzątali las w ramach akcji „Ekologiczny Powiat Piotrkowski”

Opony, rura od odkurzacza, plastikowe miski, butelki, odpady budowlane a także wiele innych rzeczy zebrano podczas sobotniej akcji sprzątania lasu na terenie Gminy Rozprza.

Kilkudziesięciu mieszkańców regionu wzięło udział w pierwszej odsłonie projektu dofinansowanego przez samorząd powiatu „Ekologiczny Powiat Piotrkowski”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów „Jesteśmy Razem”. W sobotnie przedpołudnie dzięki Sołectwu Romanówka, Kołu Gospodyń Wiejskich Romanówka/Stefanówka oraz grupie Leszy Wola Krzysztoporska, całe rodziny wzięły udział w sprzątaniu lasu w Gminie Rozprza.

– Jedni powiedzą, że sobota to dzień wolny i nie trzeba iść do pracy, dlatego można dłużej pospać, ale my lubimy aktywnie spędzać czas, a jak jeszcze można zrobić przy tym coś pożytecznego, do korzyść jest podwójna. Nie trzeba nas było namawiać do tego by zakasać rękawy i zadbać o nasze najbliższe otoczenie – mówi pani Marta, która z mężem i dziećmi sprzątała w sobotę las rozprzański. – Powinno się odszukać i przykładnie ukarać drania który niszczy naszą przyrodę. W takim tempie nasze wnuki będą mieszkały na wysypisku śmieci – dodaje pan Dariusz.

– Powiat Piotrkowski w sporej części pokrywają lasy. To piękne tereny i nie warto ich niszczyć. Jak się jednak okazuje, niestety w wielu miejscach ilość odpadów zalegająca w lasach jest przerażająca. Podczas dzisiejszej akcji oprócz mnóstwa „zwykłych śmieci” takich jak puste butelki czy opakowania po różnych produktach, znalazłem nawet rurę do odkurzacza, opony i plastikowe miski. Jeśli już ktoś planuje wywóz śmieci do lasu, to proponuję przejażdżkę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Takie punkty znajdują się na terenie każdej gminy i to w nich można bezpłatnie pozostawić rzeczy które chcieliśmy wyrzucić do lasu. Tereny zielone to ważny element naszego dziedzictwa przyrodniczego, a nie składowiska odpadów. Dbajmy o nie i czujmy się za nie odpowiedzialni – zaapelował starosta Piotr Wojtysiak.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!