GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Więzienie dla sprawcy wypadku pod Gajkowicami. Kierowca był pijany

Na 6 lat i 3 miesiąca więzienie skazał piotrkowski Sąd Rejonowy mężczyznę, który w sierpniu zeszłego roku, po pijanemu, spowodował wypadek. Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Gajkowicami a Rękorajem.

W kierowanego przez 37-letniego wówczas mężczyznę peugeota, czołowo uderzył kierujący mercedesem. Jak się później okazało, sprawca wypadku miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. – Oskarżony usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty – powiedział sędzia Bartłomiej Szkudlarek, Prezes Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim. – Pierwszy, to spowodowanie wypadku drogowego polegającego na umyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Oskarżony przed był już wcześniej skazany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, a to jest działanie w warunkach recydywy. Poszkodowany podczas wypadku doznał niestety bardzo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Drugi czym to sama jazda w stanie nietrzeźwości. Podczas badania okazało się, że kierowca ma w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

– Sąd uznał oskarżonego za winnego obu zarzucanych mu czynów i wymierzył karę łączną – dodaje SSR Bartłomiej Szkudlarek. – Za pierwszy czyn sąd wymierzył mu karę 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a za drugi czyn 2 lata pozbawienia wolności. Jednak na podstawie art. 85 par. 1 kk i 86 par. 1 kk, sąd wymierzyła karę łączną 6 lat i 3 miesiąca więzienia. Ponadto sąd orzekł dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – dodaje sędzia.

Oskarżony musi także zapłacić nawiązkę dla pokrzywdzonego i na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok nie jest prawomocny. Do sądu w Piotrkowie wpłynął już wniosek o uzasadnienie wyroku. 

Zobacz także:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!