MoszczenicaWydarzenia

Spotkanie ze strażakami. Można było wygrać czujki czadu, dymu i gaśnice

Podczas spotkania, które odbyło się w minioną niedzielę w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy, strażacy, mistrz kominiarski oraz specjalista z dziedziny obsługi i konserwacji gaśnic z przekazali mieszkańcom gminy Moszczenica informacje dotyczące zasadności posiadania czujek dymu, tlenku węgla oraz gaśnic. Omówione zostały ich rodzaje i przeznaczenie oraz sposób użytkowania. Statystyki są bezlitosne – w ostatnich 5 latach na terenie gminy Moszczenica doszło do 250 pożarów. Blisko 50 z nich wybuchło w domach i mieszkaniach. Niestety odnotowano przypadki, w których w wyniki pożarów śmierć ponieśli lokatorzy.

Wśród uczestników spotkania rozlosowano ufundowane przez Urząd Gminy Moszczenica 5 dwufunkcyjnych czujek oraz 3 gaśnice. Obecny na spotkaniu mistrz kominiarski Krzysztof Żak, przypomniał jakie obowiązki wynikające z przepisów prawa, mają właściciele domów. A są to między innymi okresowe czyszczenie przewodów kominowych i wykonywanie przeglądów kominiarskich.

Z kolei Marek Galia przekazał spray gaśniczy, który trafił do szczęśliwca wylosowanego spośród obecnych na spotkaniu. Wszyscy, którzy mieli szczęście wylosować czujki przyznali, że to ich pierwsza czujka w domu.

Organizatorem spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczenicy a organizację wsparli Aisko-Kidde oraz Gmina Moszczenica.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sprawdź także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x