KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

Spotkanie z autorami wystawy fotograficznej

– PIOTRKÓW 2022 jest efektem jednodniowego pleneru fotograficznego Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „FOTA” – mówią autorzy wystawy Sławomir Grzanek i Krzysztof Ziętkowski.

Wrażliwość autorów oraz indywidualne podejście każdego fotografującego daje obraz emocji i często zupełnie innego spojrzenia na te same miejsca i otaczającą nas rzeczywistość. – Melancholijne pastele i energetyczne „żywe” kolory wprowadzają nas w klimat duszy artystów zostawiając jednak przestrzeń dla własnej interpretacji i odbioru fotografii przez odwiedzających wystawę, czy oglądających ją za pośrednictwem pokazu slajdów w katalogu w mediach elektronicznych. Konfrontacja wizji, spojrzeń, odczuć koleżanek i kolegów, z którymi czasem podzielamy przekonania, sądy i opinie, a czasem bardzo się w nich różnimy. – mówi Sławomir Grzanek, jeden z fotografów wystawy.

– Z tą jedną niepowtarzalną często chwilą, uchwyconą w kroplach deszczu, w słońcu, w silnym wietrze, bądź zaduchu i dalej kontemplacja ich wymowy na wspólnej przestrzeni wystawienniczej, gdzie możemy się z nimi zmierzyć, daje pole do zatrzymania się i spokojnego oddechu oraz zwolnienia w tym pędzącym świecie. Daje czas i miejsce na spotkanie, wymianę myśli, poglądów bądź tylko uśmiechu.
Mamy nadzieję, że choć jeden obraz z przedstawionych na naszej wspólnej wystawie skłoni i pozwoli porozmawiać z kimś obok lub z jego autorem. – dodaje Krzysztof Ziętkowski.

Spotkanie z autorami w Mediatece 800-lecia. 18.06.2022, godz. 16:00. Wstęp wolny.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!