WolbórzWydarzenia

Spółka KOM-WOL w nowym budynku

Ty nie masz nic, ja nie mam nic – więc mamy tyle żeby zbudować fabrykę. Tak Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza nawiązując do sceny z filmu Ziemia Obiecana podsumował uroczyste otwarcie nowej siedziby spółki KOM-WOL. 

Tak było 4 lata temu kiedy podjęto decyzję o budowie nowoczesnego budynku miejskiej spółki wodociągowej KOM-WOL w Wolborzu. Nie było pieniędzy na inwestycję, nie było też terenu, na którym miałaby powstać. Ale byli zdeterminowani ludzie i wielka potrzeba budowy budynku, w którym mieściłby się park maszynowy spółki i nowoczesne biura. Od początku swej działalności miejska spółka mieściła się w barakach a sprzęt stał pod gołym niebem – wspominali podczas uroczystego otwarcia nowego budynku spółki Krzysztof Dziubałtowski, prezes spółki KOM-WOL oraz Andrzej Jaros, Burmistrz Wolborza. 

W oficjalnym oddaniu do użytku nowoczesnego budynku biurowego wraz z zapleczem technologicznym wzięła udział blisko setka gości z terenu gminy i powiatu, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego na czele ze Zbigniewem Klewinem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolborzu, przedstawiciele instytucji, organizacji oświatowych i kulturalnych oraz wykonawcy inwestycji. Przyjechali także: Grzegorz Lorek Poseł na Sejm RP a także wójt zaprzyjaźnionej z Wolborzem Gminy Jabłonka Antoni Karlak, Honorowy Obywatel Wolborza. 

– Mam spore doświadczenie samorządowe, wiem jak trudno doprowadzić do końca, do sukcesu taką budowę. Gratuluje Prezesowi Spółki, Burmistrzowi Wolborza  i całej społeczności tak potrzebnego i nowoczesnego budynku miejskiej spółki. Śmiem twierdzić, że to najnowocześniejszy obiekt miejskiej spółki w całym naszym regionie, niech wam służy – powiedział poseł Grzegorz Lorek. 

Uroczystość przekazania do użytku nowoczesnego budynku zbiegła się z 25-leciem spółki KOM-WOL. Z tej okazji wyróżniono pracowników spółki, którzy z wielkim zaangażowaniem brali udział w budowie swojego miejsca pracy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!