KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Spektakl „Tyja” na XXI Trybunalskie Forum Trzeźwościowe

„Tyja” to wizualny, plastyczno – słowno – muzyczny, z elementami animacji spektakl Teatru Puppetterra dla dzieci i dorosłych. Opowiada o samotności, przyjaźni, pasji tworzenia i uzależnieniu od świata technicznego. Spektakl wystawiany jest w związku z XXI Trybunalskim Forum Trzeźwościowym, któremu w tej edycji przyświeca hasło „Zawsze chodzi o mamę, tatę i dziecko”.

„Tyja – w tym imieniu jest cząstka ciebie i mnie jednocześnie! Tak, każda przyjaźń opiera się na jedności. Dziękuję Sam, teraz już jestem twój. A ty w części należysz do mnie.”

A więzy przyjaźni najmocniej spajają po przeżytych, obopólnych zranieniach. Duchowa rana często zamyka nas w sobie, prowadząc do samotności. Ucieczka w jakąś pasję może dać ukojenie, na chwilę. Jeśli jednak nie stoi za nią drugi człowiek, gaśnie szybko przechodząc często w uzależnienie. W dzisiejszym świecie najpiękniej uzależnia elektronika i świat wirtualny. Im bardziej pochłonie nas jego ułuda szczęścia, tym głębiej wpadniemy w sidła samotności. Tylko druga, żywa istota może nas z nich jeszcze wyrwać. Jak ją znaleźć, a potem oswoić? Otwierając się jeszcze raz i ryzykując kolejne zranienie, zamiast którego jednak może pojawić się szczęście.

Każde „Ty” znajdzie w końcu swoje „Ja” – muszą się tylko szukać, patrząc na dobre mapy, nie te z aplikacji Google, lecz z serca.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!