GrabicaWydarzenia

Spektakl edukacyjno – profilaktyczny dla uczniów z gminy Grabica

W listopadzie, do przedszkolaków i „zerówkowiczów” z placówek z Gminy Grabica zawitali aktorzy z Teatru Katarynka z Gdańska z widowiskiem pt. „W miejskiej dżungli”. Dzieci miały okazję nie tylko obcować ze sztuką, ale poznając losy bohaterów spektaklu edukacyjno-profilaktycznego dowiedzieć się o zasadach bezpiecznego zachowania.

Artyści wprowadzili widzów w pracę strażaka i policjanta oraz zaznajomili maluchy z numerami alarmowymi służb ratowniczych. Jednym z elementów było także wyczulenie dzieci na bezpieczne poruszanie się po drogach. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się jak postępować w kontaktach z osobami obcymi oraz jak się bezpiecznie bawić.

– Inscenizacja zawierała dużą porcję walorów edukacyjnych, ale była również niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Natomiast barwna scenografia, kostiumy oraz oprawa muzyczna dodatkowo wzbudziła zainteresowanie, utrwalając w przyjemny sposób poruszaną tematykę – mówi organizator spektaklu. – Dzieci były bardzo pochłonięte fabułą i dobrze bawiły się, ucząc jednocześnie. Nie brakowało śmiechu, dobrej zabawy i tego, co najważniejsze – nauki! Młodzi widzowie po występie otrzymali kolorowanki i naklejki z postaciami z bajek, by mogły utrwalić przekazane morały i podzielić się z rodzicami swoimi przeżyciami – dodaje.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x