KulturaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Specyficzny obraz kobiecości

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Specyficzny obraz kobiecości”, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19.00 w siedzibie ODA, ul. Sieradzka 8.

Anna Krasoń-Skibicka urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie ukończyła szkołę podstawową, średnią i zdała maturę. Następnie studiowała fizykę komputerową na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2009 roku ukończyła policealną szkołę zawodową w kierunku fototechnik. Edukację na poziomie wyższym zakończyła w WSSiP w Łodzi dyplomem licencjackim z fotografii. Jej zainteresowanie fotografią wynikło z zainteresowań muzycznych. Jako miłośniczka muzyki rockowej, bardzo często jeździła na koncerty ulubionych grup i fotografia koncertowa stała się jej pierwszym krokiem w stronę sztuk wizualnych. Już jako profesjonalistka zajmowała się fotografią produktową i reportażem. Była uczestniczką finałowej wystawy III Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Obecnie poświęca się pracy jako nauczyciel, kształtując nowe pokolenie fotografów. Ostatnie jej dokonania – cykl prac o tematyce związanej z mitologią słowiańską – to podróż w stronę kreacji. W cyklu portretów słowiańskich demonów Artystka demonstruje punkt widzenia kojarzący się z polskim malarstwem symbolicznym; szczególnie z pracami Jacka Malczewskiego. Jednak głównym tematem cyklu jest kobiecość (lub kobieta), a prasłowiańskie wierzenia są u Anny Krasoń-Skibickiej pretekstem.

Michał Pęczak fotografuje od 2013 roku. Mimo tak krótkiej praktyki zdobył już wiele wyróżnień w regionalnych konkursach fotograficznych. Był także uczestnikiem dużej liczby warsztatów i plenerów fotograficznych. Ukończył kwalifikacyjny kurs zawodowy i zdał Egzamin Państwowy zyskując dyplom kwalifikacji Fotograf, po czym zajął się fotografią okolicznościową na gruncie profesjonalnym. Jest członkiem piotrkowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”. Jego twórczość to przede wszystkim portrety, ale też krajobraz i architektura. W prezentowanych pracach Artysta położył nacisk na miękkie przejścia między światłem a mrokiem. Łatwo się domyślić, że inspirował się światłocieniem z obrazów Rembrandta. Głównym tematem jest kobieta.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!