Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

SOWA w Medi@tece

Piotrków Trybunalski będzie jednym z dwóch miast z całej Polski, w których pilotażowo realizowany będzie projekt SOWA. Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, bo tak brzmi pełna nazwa, to projekt Centrum Nauki Kopernik.

– Niezmiernie cieszymy się, że mediateka została tak wyróżniona przez Ministerstwo Nauki. Jestem przekonany, że wystawy będą miejscem inspiracji dla dzieci i młodzieży z naszego miasta oraz regionu – mówił rozpoczynając dzisiejszą konferencję prezydent Krzysztof Chojniak, dziękując równocześnie wszystkim zaangażowanym za realizację przedsięwzięcia w Piotrkowie.

SOWA to wspólny projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. O jego umiejscowieniu w naszym mieście poinformował podczas spotkania z mediami minister Wojciech Murdzek.
– Z wielką przyjemnością informuję, że podjąłem decyzję o wyborze Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim, jako miejsca dla pilotażowego projektu Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA – mówił Wojciech Murdzyk, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
– Wzbogaci to ofertę edukacyjną placówki, która cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem mieszkańców. Będzie stanowić wartościową ofertę zajęć inspirujących do doświadczania i swobodnego eksperymentowania, wyzwalających kreatywność, a także otwierających młode umysły oraz budzących prawdziwą pasję do nauki.

Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności będzie stanowić wystawa oraz majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia: logiczne, konstruktorskie, inżynieryjne. Wystawa składać się będzie z 15-18 eksponatów, wybranych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Będą one ukazywać zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. – Będąc w Warszawie ciężko jest dotrzeć do społeczności lokalnych. Dzięki temu projektowi będzie to możliwe – mówił Robert Firmhofer, Dyrektor Naczelny Centrum Nauki Kopernik.

SOWA w piotrkowskiej Mediatece powstanie w 2021 roku, a nasze miasto będzie zaledwie jedną z dwóch miejscowości w całym kraju, w którym będzie realizowany projekt pilotażowy. Docelowo będzie on skierowany do 32 miejscowości.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: