Fot. Dariusz Kowalski

Sezon motocyklowy otwarty – DUŻO ZDJĘĆ+AUDIO

Views: 2337

Kilkuset motocyklistów z Piotrkowa i regionu rozpoczęło tegoroczny sezon. W kościele ojców Bernardynów odprawiono mszę w ich intencji. Potem parada ulicami miasta. Przechodnie mogli podziwiać kapiące chromem klasyczne jednoślady, jak i superszybkie ścigacze. Organizatorem imprezy był klub Quo Vadis.

Ulica Słowackiego, centrum miasta, godzina 15.00. Przed kościołem zakonu franciszkanów lśnią w sobotnim słońcu setki motocykli (chociaż jest wśród nich kilka rodzynków w postaci quadów). Po mszy w intencji kierowców, ulicami Piotrkowa rozpoczyna się parada. Choppery dostojnie, ścigacze wyrywają się, by uruchomić wszystkie swoje konie mechaniczne. – Motocykl to moja druga kochana; pierwszą jest żona, która zawsze ze mną jeździ – mówi z uśmiechem jeden z motocyklistów z którym dziś rozmawialiśmy…

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Czy w tym kraju wszystko musi się zaczynać mszą i (lub) kropidłem?! Rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, oddanie do użytku odcinka lub całej drogi, wyremontowanego oddziału szpitala i in. świeckich inwestycji. Dalej mamy święcenie samochodów, motocykli, tornistrów, pomników itd. To jakiś obłęd! Bo co, jak nie poświęcimy, to się zawali, rozleci? I tak to się kiedyś stanie. A biorąc pod uwagę stan polskich dróg, święcenie jest wręcz przeciwskuteczne:-)