Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Setna rocznica urodzin Wacławy Kamieńskiej

Wacława Kamieńska z domu Juszkiewicz, związana przez większość życia z ziemią piotrkowską, skończyła dziś (08.11) 100 lat. Przedstawicielka Pokolenia Kolumbów, kochająca ponad wszystko swoją Ojczyznę, wielokrotnie wyróżniana ważnymi odznaczeniami państwowymi. Jako łączniczka Armii Krajowej i Związku Walki Zbrojnej, pod pseudonimem ,,Wacia’’ lub „Wacik”, działała na terenie Piotrkowa, Milejowa, Gazomki, Bab i Włodzimierzowa. Ponadto, jest niezwykle zasłużona dla rozwoju pielęgniarstwa, także na terenie ziemi piotrkowskiej.

Podczas uroczystości, która odbywała się w siedzibie starostwa, w organizację której zaangażowana była także Powiatowa Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych, nie zabrakło także podziękowań, jubileuszowych gratulacji, odznaczeń oraz awansu na stopień majora.

– Pani Wacława to żywa legenda dla ziemi piotrkowskiej. Jestem szczęśliwy, że dzisiaj w starostwie tamy tak zacnych gości, którzy przybyli na ten wyjątkowy jubileusz. To będzie także doskonała okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność za jej życie i pracę na rzecz wszystkich mieszkańców. Dziś jako samorząd ziemi piotrkowskiej mamy zaszczyt wręczyć Złoty Medal – Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej. Tym wyróżnieniem, chcieliśmy podkreślić rolę pani Wacławy jaką wykonywała zarówno dla miasta Piotrkowa, jak i dla całej ziemi piotrkowskiej. Jestem dumny, że to mi przypada ten zaszczyt, jako staroście piotrkowskiemu, by spotkać się z panią Wacławą i podziękować jej za całe życie i zaangażowanie na rzecz społeczeństwa – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak, któremu towarzyszył Przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antoni
Antoni
8 listopada, 2022 23:59

Staroście wypadało , Prezydentowi miasta już nie , zabrakło przedstawiciela miasta jakiegokolwiek, no po za radnym Sergiusz Stacharczykiem . Wstyd Panie prezydencie .

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!