GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Serce na nakrętki stanęło na gorzkowickim rynku

W Gorzkowicach w Rynku stanął pojemnik w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Wiadomo już, że dochód ze sprzedaży zebranych tu plastików zostanie przekazany na cel charytatywny.

Zbiórki nakrętek to jedne z najprostszych akcji niesienia pomocy. Od kilkunastu lat cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem społecznym. Dzięki nim możemy pomagać potrzebującym, a jednocześnie dbać o  przyrodę, dlatego wójt Gorzkowic Alojzy Włodarczyk zachęca wszystkich mieszkańców gminy do udziału w akcji zbierania nakrętek. – Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to, więc być nakrętki po napojach, mleku, czy jogurtach, ale także po płynach do zmywania, szamponach czy płynach do płukania. Ważne, by przed wyrzuceniem nakrętki usunąć z niej wszelkie uszczelki. Co ważne, dochód ze sprzedaży nakrętek, przekażemy na wybrany cel charytatywny – zapewnia wójt Alojzy Włodarczyk.

– To doskonały pomysł. Podobne konstrukcje stoją w różnych częściach powiatu i doskonale się sprawdzają. Mam nadzieję, że serce ustawione na gorzkowickim Rynku, zapełniać się będzie błyskawicznie, do czego serdecznie zachęcam i namawiam. Korki zazwyczaj wyrzucamy do kosza, a tym razem mogą komuś pomóc – mówi Oskar Kuliński, radny Rady Powiatu.

Urzędnicy proszą jednak, by do pojemnika nie wrzucać woreczków, butelek, czy innych śmieci.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!