GminyWażne wiadomościWydarzenia

Ser dojrzewający, krówka z konopią i miód z bakaliami – oto laureaci konkursu na Produkt lokalny Ziemi Piotrkowskiej – ZDJĘCIA

Ser dojrzewający z Korytnicy, krówka konopna z Rozprzy, i miód z bakaliami z Sulejowa to laureaci konkursu na Produkt lokalny Ziemi Piotrkowskiej. Komisja wręczyła także wyróżnienia. Trafiły one tym razem do producentów dżemu wiśniowego na spinaczach, chleba na ziemniakach z liściem chrzanu, kapusty z pieczarkami, różowej czekolady a także do twórczyń ludowych tworzących obrazy włóczką malowane. Uroczysta gala odbyła się we wtorek w hotelu Magellan w Bronisławowie.

Podczas konkursu na „Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej Prosto z Serca”, komisja konkursowa wybrała troje laureatów, a są to: sery korytnickie, produkty z konopii lnianej takie jak krówka, miody z bakaliami i owocami. Chcemy zachęcić pozostałych producentów produktów lokalnych, lokalne stowarzyszenia, przedsiębiorstwa które chciałyby sprzedawać produkty pod marką lokalną „Produkty Ziemi Piotrkowskiej Prosto z serca”. Powołaliśmy kapitułę tegoż właśnie tytułu marki lokalnej, do której będą zgłaszać się kolejne podmioty. Tych produktów na chwilę obecną mamy około 50, a za chwilę mam nadzieję, że będą kolejne dziesiątki, tak żebyśmy mogli wykorzystać tę infrastrukturę którą jako powiat stworzyliśmy czyli inkubatory przetwórstwa produktów lokalnych, ale także w Piotrkowie Trybunalskim na miejscu dworca PKS będzie punkt sprzedaży właśnie tych produktów dla podmiotów lokalnych, które będą chciały takie produkty sprzedawać.

powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!