Piłka ręcznaSport

Sensacyjne zwycięstwo Piotrcovii!

Autor: Jacek Marcinkowski

Piotrcovia sprawiła niespodziankę wygrywając z liderem tabeli Energa AZS Koszalin. Mecz od pierwszych chwil stał na wysokim i wyrównanym poziomie; w 30 minucie było 11:10 dla miejscowych. Po przerwie sytuacja się nie zmieniła i piotrkowski zespół przeważał. Niestety ostatni kwadrans to horror. Z przewagi gospodyń 16:13 zrobiło się w ostatniej minucie 21:21. Bohaterką spotkania została bramkarka Piotrcovii Karolina Sarnecka, która w dodatkowych rzutach karnych obroniła ich cztery. Nasze zawodniczki z pola – Sylwia Klonowska i Klaudia Cygan – zachowały zimną krew i rzuciły piłki nie do obrony dla zawodniczek z Koszalina. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 w karnych dla Piotrcovii.

KS Piotrcovia – Energa AZS Koszalin 21:21 (11:10) – w rzutach karnych 2:0
MKS Piotrcovia: Sarnecka, Kolasińska, Opelt – Klonowska 2, Senderkiewicz 4, Zaleśny, Wasilewska, Ciura 1, Cygan, Ivanović 1, Belmas 2, Despodovska 6, Gajewska 1, Małecka 4.