GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Seniorzy bezpieczni

W Wolborskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z seniorami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolborzu dotyczące bezpieczeństwa Seniorów.

Uczestników spotkania powitał Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który przypomniał  o zaplanowanych na najbliższe lata przedsięwzięciach skierowanych do seniorów i inwestycjach na rzecz poprawy jakości ich życia. Podkreślił ważność problemów seniorów oraz swoją, jak i kierownika MOPS, gotowość w niesieniu pomocy dla tej grupy mieszkańców.

Spotkanie poprowadziła st. asp. Katarzyna Dębińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Towarzyszył jej dzielnicowy Komisariatu Policji w Wolborzu Adam Swarbuła. Seniorzy uzyskali cenne informacje na temat  tego co robić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub wykroczenia, o jakich zasadach powinni pamiętać rozmawiając z obcymi osobami przez telefon. Uzyskali wiedzę jak nie dać się zmanipulować osobom, które chcą je oszukać metodą „na policjanta”, „na prokuratora”, jak nie stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców, np. sprzedających perfumy. 

Policjanci podawali przykłady oszustw  z życia wzięte.  Jako ciekawostkę pokazano seniorom przedmioty, za pomocą których młodzi ludzie przemycają narkotyki. 

Cennych porad dotyczących przechowywania swoich finansów i oszustw bankowych udzieliła także Ewa Sońta – Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego  w Wolborzu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!