Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sebastian M. zatrzymany w Dubaju -AKTUALIZACJA

Sebastian M. zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 32-latek z Łodzi był poszukiwany listem gończym, jako podejrzany o spowodowanie wypadku na A1, w którym zginęła 3-osobowa rodzina. Przypomnijmy, że do tragedii doszło 16 września w gminie Moszczenica.

Informację o zatrzymaniu potwierdził Mariusz Kamiński szef MSWiA. – Specjalna Grupa Poszukiwawcza powołana przez Komendanta Głównego Policji na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich wspierała lokalną Policję która dokonała dziś zatrzymania poszukiwanego Sebastiana M. Zadania realizowane były w ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową – napisał Mariusz Kamiński.

Tymczasem zmiany klasyfikacji czynu z wypadku ze skutkiem śmiertelnym, na zabójstwo z zamiarem ewentualnym, chce Łukasz Kowalski – pełnomocnik rodziny ofiar wypadku na autostradzie A1.  – Taki wniosek został przesłany do piotrkowskiej Prokuratury Okręgowej – potwierdza w rozmowie z nami mecenas Kowalski. Wniosek dotyczy zarzutu zabójstwa umyślnego z zamiarem ewentualnym. Wyraża się w nim to, że sprawcy przypisuje się winę w takiej postaci, że przewidywał możliwość popełnienia czynu zabronionego i zgodził się na to. – W mojej ocenie sprawca zrobił sobie tor wyścigowy z autostrady – powiedział mec. Kowalski.

Swoje oświadczenie wydał w poniedziałek adwokat Bartosz Tiutiunik – obrońca Sebastiana M. – Sebastian M. opuścił terytorium Polski po przeprowadzeniu z jego udziałem czynności procesowych w charakterze świadka. Jego wyjazd nie miał żadnego związku toczącym się postępowaniem karnym. Sebastian M. nie miał zakazu opuszczania kraju, ani obowiązku informowania o zmianie miejsca zamieszkania. Mój klient skierował do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie pisemne wyjaśnienia w których między innymi zaprzecza, aby przebieg zdarzenia był taki jak ustalony przez prokuraturę i przedstawiony w mediach społecznościowych. Prawnik zatrzymanego mężczyzny pisze także, że jego klient obawia się, że postępowanie w stosunku do niego nie będzie obiektywne, sprawiedliwe i uczciwe.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!