Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Schował marihuanę w majtkach. Grozi mu 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego zatrzymali dwóch 18-letnich mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 20-latek, który odpowie za udzielanie znacznych ilości narkotyków i najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

14 października 2021 roku po godzinie 17:00 podczas patrolowania jednego z osiedli piotrkowscy wywiadowcy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli się dziwnie zachowywać. Policjanci podejrzewali, że mogli ukrywać środki odurzające, dlatego od razu postanowili to sprawdzić. – Podczas interwencji 18-latkowie stali się jeszcze bardziej nerwowi. Jak się okazało, jeden z nich w kieszeni kurtki posiadał elektroniczną wagę ze śladami białego proszku. Tłumaczył, że zakupił ją z myślą zmierzenia proporcji składników do pieczenia ciasta. Drugi z mężczyzn wiedząc, że policjanci sprawdzą również jego ubranie, zaczął się wyrywać próbując uciec stróżom prawa. 18-latek już po chwili siedział w policyjnym radiowozie wraz ze swoim kolegą, ponieważ w bieliźnie schował ponad 70 gramów suszu roślinnego. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym zabezpieczone na wadze oraz w torebce foliowej substancje dały wynik pozytywny w kierunku metamfetaminy i marihuany. Obaj 18-latkowie trafili do policyjnej celi. Usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Wobec mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny. Funkcjonariusze podjęli dalsze działania zmierzające do ustalenia pochodzenia zakazanych substancji. – Dobre rozpoznanie środowiska narkotykowego doprowadziło ich do 20-letniego piotrkowianina. U mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli zawiniątko z ponad 12 gramami białego proszku oraz dwa zawiniątka z suszem roślinnym o wadze ponad 6 gramów. Sprawdzenie obu substancji testerem narkotykowym potwierdziły, że były to środki odurzające. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania środków odurzających oraz udzielania ich w znacznej ilości. – dodała rzeczniczka policji.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora wobec 20-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!