GminyWydarzenia

S12 priorytetem dla posła Lorka


Dzisiaj rano w Rynku Trybunalskim, odbyła się konferencja prasowa Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Grzegorza Lorka. Poseł Lorek przedstawił swój szczegółowy program dla Regionu, który zamierza zrealizować w nowej kadencji sejmu.

Program ten jak podkreśla poseł, jest priorytetem w dalszych jego działaniach jako posła ziemi piotrkowskiej.

– Główne zadanie jakie stoi przede mną, to doprowadzenie do wybudowania drogi ekspresowej S12, która rozładuje wzmożony ruch na odcinku Piotrków -Sulejów – powiedział Grzegorz Lorek. – Wybudowanie S12 zwiększy zdecydowanie bezpieczeństwo nie tylko dla użytkowników dróg, ale także dla mieszkańców wschodniej części powiatu piotrkowskiego oraz powiatu opoczyńskiego. Jak mówił poseł , bardzo ważne dla niego jako mieszkańca naszego miasta jest wpisanie Piotrkowa Trybunalskiego na listę ogólnopolskiego programu budowy stu obwodnic. – Dzięki temu otrzymamy dofinansowanie na tak długo oczekiwaną przez mieszkańców obwodnicę południowo-zachodnią (niewielki odcinek tej obwodnicy powstał w kadencji 2002-2006 przyp. red.) – wyjaśniał Grzegorz Lorek. Zwiększyć ma się także wykorzystanie środków centralnych na budowę dróg lokalnych w Piotrkowie. Działania związane ze sportem to budowa nowej hali sportowej ze środków zewnętrznych oraz poprawa jakości boisk sportowych na terenie miasta i powiatu. Ważnym punktem w programie Grzegorz Lorka jest także dalszy rozwój Elektrowni Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów wraz z uruchomieniem nowego złoża w Złoczewie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
16 września, 2019 21:26

Na czymś trzeba wypłynąć… Akurat s12 potrzebne, natomiast światła na gierkowce z ulicą Twardoslawicka blokują ruch w kierunku Warszawy i Łodzi aż do Woli Krzysztoporskiej… Dla kilku głosów chyba nie warto, tymbarziej że objazd niezbyt długi. Nadzieja w tym że po wyborach głupie pomysły się skończą.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!