GrabicaWydarzenia

Ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy. Nowoczesny budynek liczący 1067 m kw. powierzchni ma stanąć na działce obok Urzędu Gminy.

Inwestycja jest częściowo pokrywana z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020, wspierającego odnawialne źródła energii, dzięki czemu w nowo powstałej instytucji zostaną zainstalowane gruntowe pompy ciepła.

Jak zapewnia samorząd, powstające Centrum Kultury, to obiekt na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców gminy. Znajdzie się w nim duża scena wraz z salą widowiskową na ponad 160 osób. Placówka będzie prowadziła działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury poprzez organizację koncertów, wystaw, pokazów artystycznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży. W budynku powstanie również biblioteka wraz z czytelnią zlokalizowaną na parterze oraz archiwum miejscowego Urzędu.

Pomysł budowy GCK jest efektem potrzeby ożywienia życia kulturalnego mieszkańców gminy, ale – co podkreśla samorząd – obiekt powstaje także po to, by rozwijać amatorskie ruchy artystyczne, prężnie działające w regionie, takie jak: „Grabiczanie”, „Choberki”, „Witoski” czy „Młodzieżowa Orkiestra Dęta”. Włodarze gminy wyrażają nadzieję, że inwestycja w dużym stopniu przyczyni się do powstawania nowych inicjatyw, które zachowując dziedzictwo kulturowe i tradycję, wypromują Grabicę na arenie krajowej.

Będzie to miejsce zarówno dla osób, które pragną rozwijać swoje pasje i predyspozycje, ale również dla tych, którzy zwyczajnie zechcą przyjść, by spędzić wspólnie czas.

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close