GrabicaWydarzenia

Ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy

Zgodnie z zapowiedziami, ruszyła budowa Gminnego Centrum Kultury w Grabicy. Nowoczesny budynek liczący 1067 m kw. powierzchni ma stanąć na działce obok Urzędu Gminy.

Inwestycja jest częściowo pokrywana z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014–2020, wspierającego odnawialne źródła energii, dzięki czemu w nowo powstałej instytucji zostaną zainstalowane gruntowe pompy ciepła.

Jak zapewnia samorząd, powstające Centrum Kultury, to obiekt na miarę aspiracji i potrzeb wszystkich mieszkańców gminy. Znajdzie się w nim duża scena wraz z salą widowiskową na ponad 160 osób. Placówka będzie prowadziła działalność w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury poprzez organizację koncertów, wystaw, pokazów artystycznych, warsztatów dla dzieci i młodzieży. W budynku powstanie również biblioteka wraz z czytelnią zlokalizowaną na parterze oraz archiwum miejscowego Urzędu.

Pomysł budowy GCK jest efektem potrzeby ożywienia życia kulturalnego mieszkańców gminy, ale – co podkreśla samorząd – obiekt powstaje także po to, by rozwijać amatorskie ruchy artystyczne, prężnie działające w regionie, takie jak: „Grabiczanie”, „Choberki”, „Witoski” czy „Młodzieżowa Orkiestra Dęta”. Włodarze gminy wyrażają nadzieję, że inwestycja w dużym stopniu przyczyni się do powstawania nowych inicjatyw, które zachowując dziedzictwo kulturowe i tradycję, wypromują Grabicę na arenie krajowej.

Będzie to miejsce zarówno dla osób, które pragną rozwijać swoje pasje i predyspozycje, ale również dla tych, którzy zwyczajnie zechcą przyjść, by spędzić wspólnie czas.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eryka
Eryka
12 stycznia, 2018 06:44

Szacun wojcie

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!