Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rusza remont na Rakowskiej. Będą korki

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rozpocznie się remont fragmentu ulicy Rakowskiej od obwodnicy do ulicy Logistycznej. Prace potrwają do końca roku, a ich efektem ma być równa jezdnia i spokój od dziur i kolein, przez najbliższych kilka lat – zapewniają magistraccy urzędnicy.

Prace prowadzone będą na długości niemal 2 kilometrów i obejmą gruntowny remont nawierzchni. Ta będzie naprawiona, a dodatkowo w jezdni zatopiona ma być specjalna siatka, a jej zadaniem będzie przenoszenia większych obciążeń. Ponadto naprawione będzie pobocze drogi, przebudowane zostaną przepusty oraz zjazdy do posesji.

– Przebudowa niestety więżą się z pewnymi utrudnieniami, ale musimy przez ten czas jakoś przejść, tak by po remoncie móc korzystać ze znacznie bezpieczniejszej drogi. Wykonawca opracował projekt tymczasowej organizacji ruchu. Będzie to wyglądało w ten sposób, że wtedy kiedy prace będą prowadzone w ciągu dnia, ruch będzie sterowany ręcznie, natomiast w godzinach wieczornych i nocnych ruchem podczas nieobecności drogowców sterować będzie sygnalizacja świetlna – mówił prezydent Krzysztof Chojniak.

Kierowcy narzekają także na stan nawierzchni ulicy Rakowskie na odcinku od Wolborskiej do obwodnicy. Ten fragment także wymaga remontu, ale w miejskiej kasie póki co, nie ma pieniędzy na tę inwestycję.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
11 września, 2020 13:00

Przy tym natężeniu ruchu tam powinny być 2 jezdnie. Czy fachowcy ze ZDiUM-u prowadzili badanie natężenia ruchu? Pewnie w wakacje w niedzielę.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: