RęcznoWydarzenia

Rusza budowa kompleksu sportowego w Ręcznie

Będzie boisko do piłki nożnej, dodatkowe boisko treningowe, tartanowa bieżnia, miejsce do rzutu dyskiem i oszczepem, a także nowe szatnie i budynki gospodarcze. Gmina Ręczno przekazała dziś plac budowy pod nową inwestycję. Wbicie pierwszej łopaty już niebawem.

Prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Wójt Piotr Łysoń, w rozmowie z nami wymienia, co znajdzie się w nowym kompleksie sportowym. – Wybudujemy boisko piłkarskie, dodatkowo drugie mniejsze – treningowe. Znajdzie się pełnowymiarowa 4-torowa bieżnia, będzie także miejsce do skoku w dal i wzwyż, a także kort tenisowy i boisko do piłki plażowej. Ponadto będą tu rozgrywane zawody w rzucie oszczepem i dyskiem – powiedział wójt. Będą wybudowane rownież nowe szatnie i trybuny.

Koszt budowy to 3,7 miliona złotych. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie od Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 2,6 miliona złotych. – Ta inwestycja potrzebna była od wielu lat. Ośrodek w Ręcznie nazywany był potocznie „małą Spałą”. Tradycje sportowe tego miejsca i jego położenie nakazywały, by doprowadzić ten obiekt do takiego stanu, by zawodnicy mogli w spokoju i dobrych warunkach przygotowywać się do zawodów – mówi w rozmowie z nami Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, a jednocześnie przewodniczący zrzeszenia wojewódzkiego LZS. – Aktualny stan techniczny obiektu, nie pozwala na normalne jego funkcjonowanie, dlatego Samorząd Województwa wsparł tę inwestycję w znacznej części. Marek Mazur zapowiedział także, że Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, sukcesywnie remontować będzie bazę hotelową i gastronomiczną, która usytuowana jest nieopodal boiska.

Budowlańcy na wykonanie wszystkich prac mają czas do października.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!