RozprzaWydarzenia

Rozprza z dofinansowaniem. Umowę z wojewodą podpisał wójt Janusz Jędrzejczyk

W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość podpisania przez wojewodę łódzkiego Zbigniewa Rau umów z samorządami w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Programem zostanie objęte 16 dróg powiatowych oraz 33 gminne. Kwota dofinansowania rządowego na ten cel w województwie łódzkim sięga 75 mln zł.

– Mam przyjemność podpisać umowy z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, które wystąpiły z wnioskami o dofinansowanie. Bardzo ważną kwestią jest to, że środki przeznaczone przez Rząd Rzeczpospolitej na rozbudowę dróg w województwie łódzkim radykalnie wzrosły. Widzimy, że Rząd jest zdeterminowany podnieść stan dróg lokalnych do poziomu pożądanego przez społeczeństwo. Istnieje również możliwość dla samorządowców wystąpienia o zaliczkę oraz refundację już zbudowanych dróg. Są to wszystko rozwiązania wypracowane przez nasz rząd, ale z inspiracji samorządowców – powiedział wojewoda Zbigniew Rau.

Wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie we wrześniowym naborze znalazł się również wniosek Urzędu Gminy w Rozprzy. – Blisko 265 tysięcy złotych wsparcia na przebudowę drogi gminnej – ulicy Sportowej w Rozprzy. Droga ta spełnia wszystkie warunki techniczne i formalne potrzebne do otrzymania dotacji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W zakres inwestycji wchodzi między innymi wykonanie nawierzchni asfaltowej o długości blisko jednego kilometra, przebudowa chodników i zjazdów do posesji oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. Całość prac po przetargu wyniesie blisko 520 tysięcy złotych, z czego połowa tej kwoty została dofinansowana ze środków krajowych – informuje Piotrkowski24 wójt Janusz Jędrzejczyk.

Umowę na dofinansowanie podpisali wojewoda łódzki – Zbigniew Rau oraz wójt gminy – Janusz Jędrzejczyk wraz ze skarbnikiem – Bogdanem Góreckim. Koniec inwestycji zaplanowany jest na sierpień tego roku.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
27 czerwca, 2019 20:02

Wielkie gratulacje Panie Wójcie. Rozprza się rozwija, Wolbórz pnie się w rankingach, a Wola Krzysztoporska równią pochyłą w dół!!!

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!