GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Rozprza: Konkurs „Czy o wiośnie wystarczy mówić?”

W przedszkolu w Niechcicach odbył się XVIII GMINNY KONKURS RECYTATORSKO – WOKALNO – PLASTYCZNY „CZY O WIOŚNIE WYSTARCZY MÓWIĆ?”

– Celem konkursu była prezentacja i popularyzacja wierszy, piosenek i prac plastycznych o tematyce wiosennej, a także integracja 6-latków z różnych placówek z terenu całej gminy. Propagowanie twórczości dziecięcej, poznawanie autorów literatury dziecięcej, piosenek wiosennych, rozwijanie umiejętności recytatorskich, wokalnych i plastycznych to cel nadrzędny. Popularyzacja wśród dzieci różnych technik plastycznych jako środka wyrazu była dopełnieniem konkursu. – mówią organizatorzy.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 18 dzieci z 6 placówek oświatowych z terenu Gminy Rozprza.

Dzieci oceniane były przez jury w składzie: Izabela Kwaśniak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Rozprzy, Angelika Zajda – Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola w Niechcicach oraz Zbigniew Wilk – nauczyciel muzyki.

Jury dokonało oceny konkursowych umiejętności recytatorskich, wokalnych i plastycznych uczestników, biorąc pod uwagę walory artystyczne, wokalne, pomysłowość, zgodność pracy z tematem, estetykę, samodzielność oraz ogólny wyraz artystyczny. W głosowaniu przyznano 1, 2 i 3 miejsce w każdej z kategorii i jedno wyróżnienie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

„Wiosenny wiersz”

I miejsce: ZOFIA ROLNIK – SP Milejów
II miejsce: NATALIA CZERKIES – SP Rozprza
III miejsce: MILENA KUMIDAJ – Przedszkole w Rozprzy

„Wiosenna piosenka”

I miejsce: PATRYCJA LEBIODA – Przedszkole w Niechcicach
II miejsce: ANTONINA HEBDA – SP Straszów
III miejsce: MATEUSZ LIPIŃSKI – SP Milejów
Wyróżnienie: MARCEL STANIKOWSKI – Przedszkole w Rozprzy

„Wiosna w moim ogrodzie”– praca plastyczna

I miejsce: HUBERT DZITKOWSKI – Przedszkole w Niechcicach
II miejsce: LENA ZIELIŃSKA – SP Rozprza
III miejsce: MARIA PSTROKOŃ – SP Straszów

– Gratuluję pomysłów oraz ciekawych form artystycznego wyrazu wszystkim uczestnikom zabawy, życząc dalszych sukcesów artystycznych. Dziękuję także wszystkim nauczycielom za współpracę i przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. Zachęcam wszystkie dzieci do udziału w kolejnych konkursach organizowanych w naszym przedszkolu. – powiedział wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!