GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Rozbudowa drogi gminnej w Gazomi Starej

Trwa drugi etap modernizacji drogi łączącej gminę Moszczenica z gminą Wolbórz. Remontowany odcinek zaczyna się w Woli Moszczenickiej na ulicy Gazomskiej i biegnie przez Gazomię Starą, aż do Psar. Wcześniejszy fragment (ul. Gazomska od ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy) oddano do użytku w ubiegłym roku.

– Wielokrotnie staraliśmy się o dofinansowanie na dokończenie tego ciągu komunikacyjnego. Za trzecim razem się udało i cieszę się, że w końcu możemy zrealizować nasz plany – podkreśla wójt Marceli Piekarek. Modernizacja obejmuje budowę pasa jezdnego o szerokości 6 m, ciągu pieszo–rowerowego – od 2 do 1,50 m oraz pobocza o szerokości 60 cm . W ramach prac wykonane zostanie odwodnienie powierzchniowe – do istniejących rowów oraz wybudowana i częściowo zmodernizowana sieć teletechniczna.

– Remont nie jest prosty, ponieważ na odcinku 2 kilometrów musimy dopasować do siebie wysokości wjazdów i chodników przy wszystkich posesjach. Prace prowadzone są też w taki sposób, aby mieszkańcy mogli dojeżdżać do swoich domów. Niestety w tym wypadku, aby było lepiej najpierw, musi być gorzej – dodaje wójt. Wszystkie prace mają zakończyć się w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Wszystko wskazuje na to, że pomimo fali upałów termin zostanie dotrzymany.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!