reklama
AleksandrówSulejówWydarzenia

Rozbój w gminie Aleksandrów. Dwóch mężczyzn z prokuratorskimi zarzutami

Piotrkowscy i sulejowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. 17 i 29-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za takie przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu młodszy sprawca został objęty policyjnym dozorem, a wobec 29-latka został zastosowany 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Do jednego z mieszkań w gminie Aleksandrów weszło dwóch mężczyzn, którzy bez przyczyny zaczęli bić leżącego na łóżku 69-letniego mężczyznę. Napastnicy bili ofiarę rękoma po całym ciele, dusili i szarpali  za ubrania, żądając jednocześnie pieniędzy. Na głowach mieli kominiarki by pokrzywdzony nie mógł ich rozpoznać. Kiedy obezwładnili swoją ofiarę, przewrócili szafę i z uszkodzonego mebla zabrali saszetkę z pieniędzmi. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 22.

Po uzyskaniu zdobyczy podejrzewani uciekli pozostawiając 69-latka bez pomocy. Zawiadomieni o sprawie policjanci bez chwili zwłoki podjęli czynności. Żmudna i bardzo dokładna analiza materiału dowodowego, a także miejsce odnalezienia przez mundurowych skradzionej saszetki, pozwoliły na ustalenie personaliów podejrzewanych.

Już na drugi dzień funkcjonariusze zatrzymali 17-latka a następnego dnia jego 29-letniego kompana. Przestępczy duet usłyszał już prokuratorskie zarzuty rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu młodszy sprawca został objęty policyjnym dozorem, a wobec 29-latka został zastosowany 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Obaj mężczyźni wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!