GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowych

W Łękach Szlacheckich rolnicy z całego powiatu piotrkowskiego spotkali się na Dożynkach Powiatowych, aby podziękować za tegoroczne plony. Wydarzenie zgromadziło liczne grono uczestników, chcących podsumować trudny rok 2022, i nawet ulewny deszcz, który lunął z nieba podczas uroczystego ceremoniału, nie był w stanie zepsuć tej wyjątkowej imprezy.

Dożynki Powiatowe po raz pierwszy odbyły się na terenie gminy Łęki Szlacheckie i trzeba podkreślić, że pomimo niesprzyjającej aury organizatorzy — na czele z wójtem Piotrem Łącznym, spisali się na medal.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a po jej zakończeniu uczestnicy sformowali barwny i liczny korowód i udali się na teren gminnego boiska, gdzie rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Tuż po tym, jak pokrojono symboliczny bochen chleba z nieba lunął ulewny deszcz, a zgromadzeni musieli szukać schronienia na stoiskach organizacji z całego powiatu, których przedstawiciele zadbali o dobre humory gości.

Ulewa, która spowodowała kilkudziesięciominutową przerwę w obchodach, zdaniem starosty piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka była symboliczna dla mijającego trudnego roku, a także trudu samej pracy na roli. – Pogoda rzeczywiście trochę przeszkodziła w świętowaniu, ale najważniejsze, że mimo to udało się nam wspólnie podziękować za tegoroczne plony — mówił.

Po przerwie rozpoczęły się ponownie koncerty sceniczne, podczas których wystąpili lokalni artyści oraz gwiazda wieczoru ANDRE.


Starosta Powiatu Piotrkowskiego wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Bernardem Matyszewskim wręczyli także Złote Medale za zasługi dla ziemi piotrkowskiej Jackowi Ostrowskiemu, właścicielowi Stada Ogierów w Bogusławicach i Przewodniczącemu Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, a także Staroście Dożynek Januszowi Terce.


Rozstrzygnięto także Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych.
I miejsce – KGW w Gajkowicach
II miejsce – Sołectwo Dobreniczki
III miejsce – Sołectwo Biała


Z kolei w głosowaniu na profilu facebookowym powiatu największą liczbę reakcji, bo aż 1729 otrzymał wieniec przygotowany przez KGW Cekanów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!